Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Fen Fakültesi Astronomi ve Uzay Bilimleri Bölümü 2009 Dünya Astronomi Yılı Kapanış Etkinlikleri (Kayseri)

 

2009 yılı boyunca Dünya Astronomi Yılı nedeniyle Kayseri Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Fen Fakültesi Astronomi ve Uzay Bilimleri Bölümü ve Astronomi Kulübü (ASTER) nün düzenlediği etkinliklerin anlatıldığı, Dünya’dan Evren’e Fotoğraf Sergisi, konferanslar, film gösterileri ve müzik dinletisinden oluşan kapanış etkinliği 26 Mart 2010 tarihinde ERÜ Sabancı Kültür Sitesi’nde gerçekleştirildi.

Etkinliğe çok sayıda öğrenci, akademisyen, halktan insanlar, ilköğretim okulları ve liseler katıldı.

Etkinlikte Doç. Dr. İbrahim KÜÇÜK “Son 10 yılın en önemli astronomi ve uzay olayları”, Yrd. Doç. Dr. Ferhat Fikri ÖZEREN ise “Türkiye’de astronomi ve uzay çalışmaları” başlıklı konferans verdiler.

ASTER Yönetim Kurulu Üyesi Dicle KOLUKISA ASTER hakkında bilgileri verirken, ASTER Başkanı Kerem Osman ÇUBUK 2009 yılı boyunca kulüp olarak yapılan etkinlikleri, ASTER üyesi Hasan Aziz KAYIHAN dünyada yapılan etkinlikleri anlattılar.

Etkinlikler gökbilim ve uzay konulu kısa film gösterileri ile ASTER üyelerinin de yer aldığı DESPAND Gurubu’nun rock müzik dinletisi ile sona erdi.

 

Doç. Dr. İbrahim KÜÇÜK